Internet – wczoraj, dziś i jutro

Komputery osobiste i laptopy na dobre zagościły w naszych domach pod koniec ubiegłego wieku. Liczba ich użytkowników nadal wzrasta, podobnie jest z Internautami.

Ogromnym sukcesem jest niska cena stałego dostępu do Internetu. Spora część użytkowników pamięta bowiem czasy, w których koszt dostępu do Internetu był naliczany minutowo, a rachunki telefoniczne niejednokrotnie stanowiły kwoty czterocyfrowe.

Wraz z rozwojem szybkości łącz internetowych, spadły ceny połączeń. Dzięki temu obecnie z Internetu można korzystać wygodnie za pomocą urządzeń mobilnych.

W nowoczesnych telefonach i tabletach istnieje bowiem wbudowane Wi-Fi. Szybsze łącze internetowe to także możliwość przeglądania coraz bardziej zaawansowanych stron WWW, które zawierają pełno multimediów.

Obecnie poprzez Internet możemy słuchać radio, czy oglądać telewizję w jakości HD. Postęp technologiczny i modernizacje okablowania pozwoliły na zaoferowanie klientom detalicznym szybkości łącza w granicach kilkuset megabitów na sekundę.

Wykorzystywane do tego celu światłowody były do niedawna dostępne tylko w centrach akademickich, a obecnie stanowią coraz częściej standard stosowany przy tworzeniu nowych i modernizacji starych łączy. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku komunikacji bezprzewodowej, chociaż ta nie zawsze gwarantuje porównywalną stabilność do łącza kablowego.

Warunki atmosferyczne nadal stanowią wyzwanie dla twórców technologii satelitarnych, a ich koszt wyraźnie odbiega od rozwiązań naziemnych.

https://www.wycieraczkowo.com/ oświetelnie dla dzieci antykoncepcja.cywilizacja.com.pl