Główne symptomy zaburzeń odżywiania

Prawidłowe odżywianie ma duże znaczenie dla naszego organizmu. Wszelkie zaburzenia z nim związane mogą stanowić duże niebezpieczeństwo dla zdrowia, a nawet życia człowieka. Istotne jest, aby w porę zareagować i rozpocząć leczenie. Niestety często osoby cierpiące z powodu zaburzeń odżywiania próbują ukryć swoje problemy i udają, że wszystko jest w porządku. Dlatego ważne jest aby uważnie obserwować, czy ktoś z naszego otoczenia nie przejawia symptomów z tym związanych i spróbować pomóc takiej osobie. Jest wiele zachowań, które powinny być dla nas niepokojącym sygnałem, że bliska osoba ma problemy z odżywianiem.

Do głównych symptomów należy duże przywiązywanie wagi do jedzenia. Nie chodzi tu o czytanie składów produktów, ale nieustanne przeliczanie kalorii i ważenie porcji posiłków. Ponadto osoby chore nadmiernie koncentrują się na swojej wadze i dążeniu do uzyskania szczupłej sylwetki. Możemy także zauważyć, że oprócz ścisłych diet i obsesyjnego liczenia kalorii dużą rolę odgrywa aktywność fizyczna. Czasem także jest wręcz przeciwnie. Jeżeli zaobserwujesz, że ktoś z Twoich bliskich unika jedzenia w obecności Ciebie i innych osób, to również powinno Cię zaniepokoić.

Sygnałem, którego bezwzględnie nie należy lekceważyć jest odkrycie, że osoba prowokuje wymioty po jedzeniu lub zażywa środki przeczyszczające.

prześwietlenie rentgen rtg zębów poznań rtg zębów na Piątkowie w Poznaniu www.blogpartyzancki.pl