Systemy do zadań specjalnych

Systemy do zadań specjalnych

16 maja 2019 Wyłącz przez Adam

System informatyczny specjalizowany to nic innego jak system opracowany to wykorzystania przez jednego użytkownika, bądź też jedną organizację/instytucję. Systemy te często budowane są modularnie przez co mogą wykorzystywać programy, a nawet procedury biblioteczne.

Koszt ich stworzenia jest znacznie większy niż systemów uniwersalnych, chociażby ze względu na indywidualny charakter oprogramowania. Wiąże się z to ze znacznie dłuższym czasem napisania oprogramowania do zadań specjalnych.

Cały proces tworzenia oprogramowania odbywa się pod ścisłym nadzorem, a wszystkie funkcje zawarte w systemie objęte są tajemnicą zawodową. W przeciwieństwie do innych nowoczesnych systemów informatycznych, te spersonalizowane posiadają znacznie więcej funkcji zawężonych do jednej dziedziny, w której będą się specjalizować.

Oprogramowanie to zamawiane jest zazwyczaj przez instytucje oraz organizacje, które z różnych względów nie mogą wykorzystywać systemów uniwersalnych. Specjalizowanych systemów informatycznych używa głównie sieć energetyki oraz wojsko.

Oprawy liniowe zewnętrzne LED