Przemysł zaawansowanych technologii

Przemysł high-tech, czyli zaawansowanych technologii, to gałąź, która wykorzystuje najnowsze osiągnięcia nauki, techniki i technologii. Innowacyjne rozwiązania stosuje w procesie produkcyjnym, a także w samym produkcie.

Przemysł ten charakteryzuje się wysoką komputeryzacją i automatyzacją. Obejmuje on sektor elektroniczny, kosmiczny, lotniczy, optyczny, motoryzacyjny, biotechnologiczny i farmaceutyczny.

Przemysł wysokich technologii rozwija się dynamiczni w krajach wysoko rozwiniętych. Szczególnymi osiągnięciami mogą pochwalić się Stany Zjednoczone, Japonia, kraje Europy Zachodniej, Korea Południowa, Singapur, Indonezja, Tajwan, Malezja i Tajlandia.

Jest to kapitałochłonna gałąź przemysłu, w której dominuje branża elektrotechniczna. W produkcji biorą udział głównie małe lub średnie firmy, które zatrudniają małą liczbę wykwalifikowanych pracowników.

Przedsiębiorstwa lokalizują się w nieprzekształconych środowiskach naturalnych i miejscach z naukowymi tradycjami. Przemysł high-tech nie wymaga dużych nakładów surowca, a przynosi szybkie zyski.

Wynajem generatorów prądotwórczych https://www.dekarbud.pl/PL-H89/uslugi-dzwigowe-w-pyzdrach.html Elastyczne pianki poliuretanowe