Jak niebezpieczne może być odchudzanie?

Szczupła sylwetka wywołuje skojarzenia z atrakcyjnością i sukcesem. Zgrabne modelki, aktorki czy prezenterki uśmiechają się do nas z pierwszych stron gazet.

To powoduje, że młode kobiety nieakceptujące własnego ciała dążą do uzyskania idealnej figury. Na diety odchudzające decyduje się coraz więcej kobiet.

Trzeba jednak wiedzieć, że odchudzanie może być bardzo niebezpieczne i należy podchodzić do tego tematu ze zdrowym rozsądkiem. Oczywiście, stosowanie diet odchudzających nie prowadzi od razu do zaburzeń odżywiania.

Jednakże czasem odchudzaniu towarzyszą inne czynniki, dzięki którym można znaleźć się o krok od anoreksji. Duży wpływ ma na to własna samoocena, dążenie do perfekcjonizmu oraz otoczenie.

Jeżeli młoda dziewczyna nie akceptuje własnego ciała, zaczyna się odchudzać, a utracone kilogramy przynoszą uczucie zadowolenia i są powodem do komplementów ze strony znajomych, wtedy odchudzanie może stać się niebezpieczne. Dlatego bardzo ważne jest, aby nastolatki, które dosyć łatwo mogą zachorować na anoreksję lub bulimię, unikały diet odchudzających lub stosowały je pod kontrolą osób dorosłych lub dietetyków.

operacja kolana poznań