Bulimia – dlaczego jest tak niebezpieczna dla naszego zdrowia i życia?

Bulimia to choroba, z którą zazwyczaj ludzie się kryją, dlatego trudno jest im pomóc. Jednakże wdrożenie leczenia środkami farmakologicznymi oraz psychoterapia jest konieczna, aby móc wrócić do prawidłowego odżywiania się.

Bulimia jest chorobą niezwykle niebezpieczna dla naszego zdrowia i życia. Dlaczego? W pierwszych etapach choroby nadmierna koncentracja na jedzeniu oraz dążeniu do nieprzytycia sprawia, że osoba cierpiąca na bulimię ma kłopoty w życiu codziennym.

Pojawiają się problemy w nauce, trudności ze skupieniem się na powierzonych zadaniach i niepowodzenia w relacjach z innymi ludźmi. Jednakże dużo bardziej niebezpieczne jest to, co bulimia czyni z naszym organizmem.

Prowokowanie wymiotów oraz stosowanie środków przeczyszczających prowadzi do wyniszczenia układu pokarmowego, uszkodzenia szkliwa zębów, podrażnienia przełyku. Pojawia się ogólne osłabienie i przemęczenie.

Organizm w ten sposób się odwadnia, występują bóle i zawroty głowy, ospałość. Brak witamin i składników odżywczych sprawia, że skóra staje się szara, włosy zaczynają wypadać, a w przypadku kobiet także zanika miesiączkowanie.

Skrajne wyczerpanie organizmu może doprowadzić do nieodwracalnych zmian w obrębie organizmu, a także śmierci.

odciągacze kataru łóżka tapicerowane