Sprzęt dla gracza – niekoniecznie gotowiec

Miłośnicy gier nie mają wyjścia i muszą kupić sobie taki komputer, który pozwoli im cieszyć się wspaniałymi doznaniami z gier przez możliwie długi czas. Jak już pisaliśmy, w świecie informatyki parę lat wystarczy, aby trendy i potencjał maszyn znacząco się zmienił.

Stąd ważne jest, aby posiadać komputer w danym momencie najmocniejszy, który w przyszłości będzie można łatwo rozbudować o nowsze, szybsze podzespoły. Dziś nie ma żadnego problemu nawet z samodzielną wymianą pamięci RAM, procesora czy karty graficznej (zwłaszcza w przypadku pecetów stacjonarnych).

Ten fakt sprawia również, że wielu graczy odpuszcza sobie kupowanie nowego, gotowego komputera, a zamiast tego kompiluje maszynę na własną rękę. Nabywając odpowiednie podzespoły wysokiej klasy można w ciągu paru godzin złożyć komputer, któremu niestraszny będzie żaden topowy tytuł.

To rozwiązanie ma ten plus, że użytkownik z pewną dozą wiedzy technicznej jest w stanie dostosować sprzęt do własnych oczekiwań i potrzeb, co nie zawsze jest możliwe przy zakupie rozwiązań fabrycznych.