Listy wczoraj i dziś

Przez długie lata ludzie mieli ograniczone możliwości przekazywania wiadomości na odległość. Jedną z klasycznych form komunikowania się na długich dystansach jest list.

Dawniej, żeby dotarł on do adresata, musiało minąć sporo czasu – były to nawet długie miesiące. Papierowy list mógł również łatwo zostać zniszczony lub też przeczytany przez osobę trzecią, która nie powinna tego robić z różnych przyczyn.

W dzisiejszych czasach mało kto pisze już listy, no chyba, że listy elektroniczne. Poczta elektroniczna jest zdecydowanie lepszym narzędziem komunikacyjnym od klasycznych listów.

Przede wszystkim, jest ona szybsza, no i tańsza. Mail wysłany na przykład ze Stanów Zjednoczonych do Polski dociera do adresata nawet w kilka sekund.

Tą drogą można przekazywać nie tylko informacje pisemne, ale również wiele różnych formatów plików czy też linki do określonych stron. Obecnie listy piszą już chyba tylko osoby przywiązane do tradycyjnej korespondencji oraz ci, którzy nie potrafią posługiwać się Internetem.