Przemysł kosmiczny

Wszystkie zachodnie państwa, które liczą się na arenie międzynarodowej, mają swoje agencje kosmiczne i opracowane strategie przemysłu kosmicznego. W przyszłości, przemysł lotniczy i kosmiczny będzie nabierał znaczenia i oferował nowe możliwości.

Europejski przemysł lotniczy i kosmiczny jest niezwykle konkurencyjny. Europa liczy się na polu światowej produkcji satelitów i wynoszeniu ich na orbitę.

Ten rodzaj przemysłu odgrywa znaczną rolę w ochronie środowiska oraz kontrolowaniu zmian klimatycznych. Technologie kosmiczne wpływają na codzienne życie obywateli, a także funkcjonowanie firm.

To od nich zależy właściwe działanie globalnych systemów finansowych, telekomunikacji, prognoz pogody czy telewizji. Polska jest członkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) od 2012 roku.

Zadaniem organizacji jest wykorzystywanie kosmicznej przestrzeni i realizowanie europejskiego programu badania wspólnego dla wszystkich członków. Członkostwo w ESA poszerzyło spektrum możliwości, z których korzystają w znacznej mierze małe i średnie firmy, specjalizujące się w konkretnej dziedzinie.

hale dla transportu https://multitapes.pl/produkty/grupa-produktowa/tasmy-elektroizolacyjne,2,3680 ssawki do szkła