Szkodliwe działanie suplementów diety

W założeniu suplementy diety mają za zadanie pomagać, jednak przyjmowane w nadmiarze, czy też bez żadnych wskazań, mogą zaszkodzić. Wśród wielu dostępnych preparatów ziołowych łatwo jest odnaleźć tabletki na różne dolegliwości, które bez problemu da się nabyć bez recepty. Warto wiedzieć, że nie wszystkie suplementy diety są stuprocentowo bezpieczne dla zdrowia. Suplementy diety i odżywki nie przechodzą wszystkich testów i są badane jedynie pod kątem pozostałości pestycydów oraz metali ciężkich.

Jak się okazuje, wiele z dostępnych na rynku suplementów diety, zwłaszcza tych na odchudzanie i na potencję, zawiera w sobie szkodliwe składniki. Ponadto groźne wydają się także przyjmowane w nadmiarze preparaty witaminowe. Niewłaściwie spożywane mogą przyczynić się do powstawania czerniaka, raka płuc czy gruczołu krokowego. Nadmiar wapnia w organizmie także jest bardzo niebezpieczny i zwiększa ryzyko zawału mięśnia sercowego.

Czasem zamiast sięgania po suplementy diety, warto zdecydować się na zmianę sposobu odżywiania i regularne ćwiczenia, które są o wiele bezpieczniejsze, a przy tym na pewno dużo zdrowsze.

www.sekretyprezentacji.pl