Stocznia w Gdyni

Stocznia Gdynia S.A. lata swojej świetności ma już dawno za sobą. Jej historia jest zbliżona do tej, którą znamy z pozostałych stoczni. Początkowo cieszyła się niesłabnącą popularnością, później, po wieloletnich rządach komunistycznych musiała na początku lat 90. poradzić sobie na wolnym rynku kapitalistycznym i niestety walkę tą przegrała.

Powstała w 1922 roku, a w jej halach wybudowano ponad 600 statków, które cechowały się bardzo dobrą jakością konstrukcyjną. W 1991 roku przekształcono ją w Spółkę Akcyjną, której jedynym udziałowcem był Skarb Państwa. W 1993 stocznia została sprzedana i udziały w niej przypadły bankom, które zdecydowały się wykupić jej akcje. Następnie inwestorem stał się Stoczniowy Fundusz Inwestycyjny, który również po wielu trudnościach przegrał walkę o utrzymanie stoczni. Przykład Stoczni Gdynia S.A.

potwierdza jak trudne jest utrzymanie się na wolnym rynku, bo pomimo świetnej jakości usług i największej ilości produkcji, stocznia została zlikwidowana ze względu na swoje zadłużenie.

do szyb http://ewpa-sklep.pl/category/maszyny-lekkie-glebogryzarki Przydomowe oczyszczalnie ścieków