Złe diety

Strać 10 kilo w dwa tygodnie. Schudnij 20 kilo w miesiąc. To bardzo częste nagłówki wielu magicznie działających tzw. szybkich i złych diet. Prowadzą one do wyniszczenia organizmu i nieodwracalnych szkód w metabolizmie człowieka.

Jakich diet należy unikać? Ich katalog znajdziesz poniżej. Nie stosuj poniższych diet – dzięki nim przytyjesz. Głodówki, stosowane na własną rękę bez kontroli lekarza to istny koszmar dla ludzkiego organizmu. Wygłodzenie, które może trwać nawet ponad tydzień powoduje zwolnienie metabolizmu, a co za tym idzie znaczne odłożenie pokładów tkanki tłuszczowej. W ten sposób nasze ciało broni się przed odczuwalnym głodem.

To ogromny błąd, który prowadzi w ślepy zaułek. Ponieważ po okresie głodowania pojawi się prędzej lub później niekontrolowane jedzenie bardzo dużej ilości pokarmów. Kolejna zła dieta to wszystkie jednoskładnikowe jadłospisy. Spożywanie np. kapusty kiszonej przez tydzień może prowadzić nawet do uszkodzenia ścianek żołądka.

Monotonne jedzenie prowadzi do podniesienia się poziomu złego cholesterolu, a także zwolnienia przemiany materii. To kolejny typ diet przynoszący odwrotny skutek od zamierzonego. Chcesz być gruba lub gruby? Stosuj diety jednoskładnikowe! Diety oparte na nadzwyczajnych, chemicznych mieszankach są następne do skreślenia z listy. Należą do wyjątkowo kosztownych i wyniszczających. Lepiej nie podejmować prób ich realizacji, bowiem skończą się one pewnym niepowodzeniem i zmniejszeniem kapitału finansowego w banku.

Diety poniżej 1000 kalorii, to jadłospisy jakich skład nie pozwala na wykonywanie przez organizm podstawowych czynności podtrzymujących życie. Ich połączenie z wysoka aktywnością fizyczną jest wycieńczające i może być nawet śmiertelne. Dlatego im dalej od tego typu rozwiązań tym lepiej dla naszego zdrowia.

tarcze do szlifierki erak.com.pl www.cbssuszec.pl