Wirtualny sport

Obecnie gry sportowe są jednymi z najpopularniejszych gier komputerowych. Grają w nie nawet zawodowi sportowcy, którzy z przyjemnością wcielają się w role reprezentantów innych dyscyplin, a nawet poruszają się w świecie gry swoimi własnymi awatarami.

W przyszłości gry sportowe mogą stać się jeszcze bardziej popularne – możliwe to będzie dzięki rozwojowi kontrolerów ruchu. Kontrolery ruchu mogą być wykorzystywane w przyszłości w symulacjach takich dyscyplin jak golf czy baseball, gdzie wcielą się w rolę kija.

Żeby tego rodzaju gry były atrakcyjne, trzeba jeszcze poprawić dokładność czytników ruchu, które powinny „zauważać” wszystkie niuanse gestów gracza i pozwalać na przykład na odbijanie podkręconych piłek. Warto by jeszcze popracować nad jakością grafiki.

Kto wie, może w przyszłości zapaleni golfiści czy baseballiści będą mogli nie tylko grać w sportowe gry komputerowe, ale również trenować swoje ulubione dyscypliny w domu. Wprowadzenie takich rozwiązań w życie zdaje się być możliwe już w niedługiej przyszłości.

system erp podpis elektroniczny kwalifikowany Gliwice www.secret.info.pl