Sztuczna inteligencja

Sztuczna inteligencja

29 maja 2019 Wyłącz przez Adam

Od wielu, wielu lat człowiek starał się stworzyć sztuczną inteligencję. Miała ona na podstawie wykonywanych analiz oraz własnych wyborów uczyć samą siebie, w skutek czego podejmowanie kolejnych decyzji byłoby bardziej precyzyjne, a współczynnik błędu byłby bliski zeru.

Szeroko rozbudowana sieć sztucznych neuronów sprawia, że sztuczna inteligencja może zapamiętywać a następnie wracać do zapamiętanych decyzji dokonując analizy podjętych wyborów. Jest to szczególnie pomocne, jeśli do systemu trafia wiele zapytań powiązanych tematycznie ze sobą.

Na chwilę obecną takie systemy już istnieją i dostępne są w większości dziedzin naszego życia. Zastosowana w nich technologia pozwala na przetwarzanie sygnałów wejściowych na pojedynczy sygnał wyjścia.

Dzięki tak zastosowanemu rozwiązaniu sieć sztucznych neuronów stale się rozrasta, a możliwości sztucznej inteligencji rosną. To właśnie tak zaawansowane rozwiązania pozwalają na wykorzystywanie tego oprogramowania między innymi w finansach, marketingu oraz produkcji.