Światowy przemysł spożywczy

Przemysł spożywczy ma na celu zaspokajanie podstawowych potrzeb człowieka. W ramach tego przemysłu wytwarza się produkty i półprodukty do spożycia. W Polsce najbardziej rozwinął się przemysł mięsny, mleczarski i cukrowniczy.

Przemysł młynarski jest szczególnie rozwinięty w krajach, w których zbiory zbóż są wysokie. Prym wiodą tutaj Chiny, USA i Rosja. Przemysł rybny dostarcza ryb solonych, a także rybnych konserw.

Najbardziej rozwinął się na obszarach z dostępem do morza – Japonii, USA, Hiszpanii i Portugalii. Przemysł mięsny obejmuje hodowlę bydła, drobiu i trzody chlewnej. Liderami są Chiny, USA i Brazylia.

Przemysł mleczarski to domena Rosji, USA i Indii. Skupia się na produkcji mleka, śmietany, masła, serów i innych. Rośliny cukrodajne uprawia się w zakresie przemysłu cukrowniczego i cukierniczego.

Najwyższe wyniki osiągają Indie, Brazylia oraz USA. Natomiast rośliny oleiste uprawia się w ramach przemysłu olejarsko-tłuszczowego, najczęściej w krajach śródziemnomorskich. Przemysł napojów alkoholowych obejmuje browary, gorzelnie i winiarnie.

Rozwinął się na całym świecie, a głównie w krajach europejskich. Natomiast potentatami przemysłu tytoniowego są Chiny, USA i Japonia.

Wynajem kontenerów biurowych skup złomu Ruda Śląska http://www.wostal.biz/skup-zlomu-ruda-slaska.php Wostal – skup surowców wtórnych i złomu http://e-keller.pl/kategoria-produktu/maszyny-tampodruk/