Studia, studia i po studiach

Coraz większa liczba młodych osób studiuje na co najmniej dwóch kierunkach. Powodem tego jest rosnąca konkurencja wśród absolwentów uczelni wyższych.

Czy jednak nauka na studiach się opłaca? Biorąc pod uwagę liczbę bezrobotnych, a także zarobki absolwentów uczelni wyższych, można mieć mieszane uczucia. Studia wśród części pracodawców są niemal uważane za zbędne, a dyplom uczelni wyższych w ich oczach nie ma znaczenia.

Jak to możliwe, aby nastąpiła taka dewaluacja wartości dyplomu? Przede wszystkim powodem jest niższy poziom edukacji zarówno w szkole średniej, jak i na studiach. Dodatkowo presja społeczeństwa, aby studia kończyła jak największa liczba osób powoduje, że dyplom traci na wartości.

Aktualnie zbyt wiele osób posiada dyplom i nie stanowi on wyznacznika w trakcie rekrutacji do pracy. Ponadto samo studiowanie nie jest równoważne z intensywną nauką.

Część profesorów mówi o tym wprost. Duża liczba studentów uczy się wyłącznie w trakcie sesji i chce jedynie zaliczyć wszystkie przedmioty.

Mikroskopy szkolne poznań tanie podręczniki używane