Przemysł włókienniczy na świecie

W większości krajów istnieje przemysł tekstylny, czyli włókienniczy, rozwinięty mniej lub bardziej. Przemysł włókienniczy jest często określany jako jedna ze schyłkowych gałęzi przemysłu. Mimo tego wciąż zaliczany jest do ważnych dziedzin światowej gospodarki. Największą częścią tego przemysłu jest sektor odzieżowy.

W globalnym rynku wyrobów odzieżowych i włókienniczych uczestniczą producenci z większości państw. Udział biorą zarówno państwa, które charakteryzują się tanią siłą roboczą, jak i te z zaawansowaną technologią i specjalizujące się w produkowaniu niszowych wyrobów. Rynki Stanów Zjednoczonych oraz państw członkowskich Unii Europejskiej są zalewane przez azjatyckie produkty, a szczególnie wyroby z Chin i Indii. Pomimo eksportowej ekspansji chińskich wyrobów, to nie państwa Azji, a Unii Europejskiej są największymi eksporterami wyrobów włókienniczych.

Unia Europejska i USA wciąż pozostają liderami globalnego przemysłu włókienniczo-odzieżowego, pod względem udziału w produkcji, jak i w eksporcie.

https://rubbpolska.pl/transport-i-logistyka/ taśmy dwustronne polyethylene stretch film