Pollena

W 1945 roku założono firmę Pollena, która w ówczesnym czasie zajmowała się produkcją zarówno kosmetyków jak i środków czystości. Na samym początku prowadzenia swojej działalności Pollena stawiała przede wszystkim na produkcję kremów pielęgnacyjnych a także środków piorących.

Firma przez wszystkie lata swojej działalności niejednokrotnie przechodziła większe lub mniejsze transformacje. W 1989 roku Pollena zaczęła się prywatyzować.

W tamtym czasie liczyła 14 fabryk, które zajmowały się produkcją kosmetyków, środków czystości oraz środków zapachowych. Fabryki które w okresie PRL działały pod szyldem Polleny są czynne do dzisiaj, jednak obecnie odbywa się w nich produkcja dla takich marek jak Unilever, L’Oreal czy Henkel.

Bez wątpienia jednak najpopularniejszym produktem Polleny jest krem Nivea oraz szare mydło Biały Jeleń, które ogromną popularnością cieszyły się także na rynkach zagranicznych. W ostatnich latach pojawiły się informacje, jakoby produkty Polleny miały ponownie trafić do sprzedaży.

Póki co nie ma jednak na ten temat żadnych potwierdzonych informacji.

skup złomu Zabrze http://www.wostal.biz/skup-zlomu-zabrze.php Wostal – skup surowców wtórnych i złomu instalacje przeciwpożarowe w budynkach