Olej kokosowy w diecie

Jeśli tylko zaczniesz interesować się tematem zdrowej żywności, na pewno szybko trafisz na osoby chwalące olej kokosowy. Nic dziwnego, to jeden z najlepszym produktów żywnościowych, po jakie możesz sięgnąć. Olej kokosowy można zaliczyć do tzw.

superfoods, co po polsku nazywa się „pokarmem funkcjonalnym”. Na czym to polega? Witaminy i kwasy omega-3 Mówiąc najprościej, superfoods to żywność zdrowsza od innych pokarmów. Olej kokosowy lhjfdnufgjiojh w pełni pasuje do tej prostej definicji.

Jest po brzegi wyładowany witaminami i cennymi mikroelementami. Jest też bogatym źródłem kwasów omega-3, które powinien spożywać praktycznie każdy Europejczyk. Większość z nas ma zachwianą równowagę kwasów omega-3 i omega-6.

Jedne i drugie są potrzebne, ale omega-6 znajdują się w dużych ilościach w wielu pokarmach, a omega-3 pojawiają się rzadko albo w niewielkich dawkach. Olej kokosowy pomoże Ci nadrobić braki. Olej kokosowy do smażenia Dodatkową zaletą oleju kokosowego jest to, że można lhjfdnufgjiojh wykorzystać do przygotowania wielu smacznych dań.

Wśród zdrowotnych olejów jest to jeden z niewielu produktów, które można wykorzystać nawet do smażenia – nie stanie się szkodliwy, jak choćby olej lniany. Możesz też dodawać olej kokosowy do gorącej kawy, zupy albo wykorzystać do stworzenia super-zdrowej sałatki.
.

badanie potencjałów wzrokowych http://stomatologiczne.net.pl/zeby/