Linux jako bezpłatna alternatywa

Bardzo ciekawym rozwiązaniem dla osób, które chcą się cieszyć pełnią możliwości jakie daje komputer, ale nie chcą przy tym inwestować środków w kupno systemu operacyjnego, są różne dystrybucje Linuksa dostępne na rynku. Czym jest Linux? To kompletny system operacyjny udostępniany na zasadach open source.

Otwarty kod źródłowy sprawia, że każdy programista na świecie może dowolnie modyfikować system, dodawać nowe funkcje, interfejs oraz zmieniać jego architekturę. Nad poszczególnymi dystrybucjami systemu pracują międzynarodowe społeczności programistów.

Na ten moment największą popularnością i uznaniem wśród użytkowników cieszy się Ubuntu. System cechuje się prostotą obsługi opartą o intuicyjny interfejs, przypominający charakterem najnowsze wydania komercyjnego Windowsa.

Początkowo Linuksy były cenione przez wąską grupę technologicznych geeków, którzy chcieli wyrazić swój bunt wobec dominacji Microsoftu. Obecnie przybywa konsumentów doceniających walory darmowego systemu, co rysuje przed projektem ciekawą przyszłość.

scrum www.hutartzine.com rozwiązania chmurowe dla firm