Konsola nie tylko do gier?

Współcześnie konsole takie jak Wii służą przede wszystkim do grania w gry. Powstanie i popularyzacja kontrolerów do gier sprawiają jednak, że pojawia się także szereg innych możliwości wykorzystywania tego typu sprzętu.

Współczesne gry sportowe dają nam właściwie tylko rozrywkę. Grając w wirtualną piłkę nożną czy koszykówkę raczej nie zdobędziemy umiejętności, które będziemy mogli wykorzystać na prawdziwym boisku.

Kontrolery ruchu w przyszłości będą jednak mogły uczyć nas takich rzeczy. Oczywiście, trzeba jeszcze popracować nad tą technologią, żeby w przyszłości na przykład uczyć się boksu przed telewizorem w domu.

Nie zmienia to jednak faktu, że taka wizja zdaje się być realna. Rzecz jasna, nikt nie zostanie bokserem tylko dlatego, że w domu przeprowadza sobie symulacje walki.

Poprawienie niektórych mankamentów w swojej technice czy też nauczenie się jej podstaw może jednak kiedyś być możliwe. Z pewnością, warto pracować nad tego rodzaju rozwiązaniami, ponieważ są one bardzo interesujące.