Komunikacja

Podstawą i motorem naszych współczesnych osiągnięć naukowo – technicznych są wynalazki poczynione w czasach rewolucji przemysłowej. Do dzisiaj korzystamy z pracy dawnych naukowców, badaczy, odkrywców. Niewątpliwie sukcesy odniesione w XIX wieku są podwaliną znacznego postępu w rozwoju komunikacji.

Zaczęło się od Morse’a, poprzez Bella i Marconiego, którzy swoimi wynalazkami spowodowali możliwość komunikowania się ludzi na odległość i nadawanie audycji radiowych. Komunikacja to także pojazdy np. koleje, najpierw parowe, potem elektryczne, które z czasem poruszały się po metalowych szynach.

To też elektryczne tramwaje w dużych miastach i wreszcie samochody poruszające się dzięki silnikom spalinowym. Do konstruowanych wówczas statków powietrznych wykorzystywano również mechanizmy parowe i spalinowe, co przełożyło się później na budowanie coraz nowszych modeli samolotów. Szlaki wodne to też komunikacja, w której wykorzystywano na początku statki parowe, później z coraz bardziej skomplikowanymi silnikami.

Pokonywały drogi śródlądowe, a w momencie uruchomienia Kanału Sueskiego połączyły kontynenty.

przekaźnik czasowy Wykonane ze stali odbojnice narożne i proste zapewnią bezpieczeństwo w zakładzie przemysłowym. termokurczliwa folia