Jak dbać o swój związek?

Czasami wydaje nam się, że jeśli już poznaliśmy kogoś, kto stał się nam bliski, jeśli już zaczęliśmy wspólne życie, to już nie trzeba się starać, nie trzeba o ten związek dbać. Przecież mamy dzieci, mamy wspólne sprawy, więc mamy wiele różnych rzeczy, które nas łączą. Jak się okazuje, tak naprawdę nie ma czegoś takiego, jak brak konieczności dbania o związek. Jeśli ta osoba jest nam bliska, jeśli chcemy mieć pewność, że nasz związek przetrwa kolejne lata, to koniecznie musimy się zastanowić nad tym, jak o niego dbać, tak aby mieć pewność, że nic złego się tutaj nie stanie. Jeżeli tego nie wiemy warto skorzystać z terapia małżeńska szczecin .

Wzajemne zainteresowanie

Chcąc mieć pewność, że nasz związek cały czas się będzie rozwijał, że będzie się w nim działo naprawdę dobrze, powinniśmy zadbać o to, aby cały czas było w nim wzajemne zainteresowanie. Abyśmy wiedzieli, co dzieje się u drugiej osoby, jak jej minął dzień, jakie miała radości i smutki.

Dodatkowo dla podtrzymania związku, niezwykle ważne są drobne gesty. Przytulenie, złapanie za rękę, zaproponowanie herbaty czy wspólny spacer, gdzie nigdzie nie musimy się spieszyć. Im więcej będzie tego typu zdarzeń w naszym związku, tym będzie on silniejszy, a co się z tym wiąże, tym większa będzie pewność, że będzie on w stanie przetrzymać wiele, nawet niezbyt przyjemnych sytuacji.

Nie ważny jest staż

Musimy sobie uświadomić, że nie ważny jest tutaj staż jaki ma nasz związek. Czy dopiero zaczynamy wspólną drogę, czy trwamy już na niej od wielu lat. Zawsze powinniśmy zrobić wszystko, aby mieć pewność, że ta druga osoba czuje się przez nas doceniana, kochana, zauważona.

Czas poświęcony tylko sam na sam, spędzony na rozmowie czy wspólnym oglądaniu filmu, może tak naprawdę bardzo wiele zdziałać, a to oznacza, że dbanie o związek jest ważne w każdym etapie jego trwania i z pewnością nie można tego zaniedbywać. Tak naprawdę nie ma większego znaczenia czy to związek w małżeństwie, czy między rodzicami a dziećmi, a może związek między rodzeństwem, czy grupą przyjaciół. O każdy związek trzeba dbać, zawsze trzeba tej drugiej stronie okazywać, że jest dla nas ważna i że interesujemy się tym, co się u niej dzieje. Dbanie o związek niektórym przychodzi naturalnie i nawet się nad tym nie zastanawiają. Inni znowu muszą sobie co jakiś czas przypominać, że ten związek jest ważny i wymaga odpowiedniej troski. Im prędzej zdamy sobie z tego sprawę, im szybciej zaczniemy wprowadzać niektóre zachowania w życie, tym większa będzie szansa, że uda nam się stworzyć naprawdę mocny związek, który z powodzeniem będzie trwał przez kolejne lata.

https://swiaterotyki.pl/