Ile pić wody?

Zapewne nie raz słyszałeś, jak ważne jest picie odpowiedniej ilości wody. Oczywiście każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że woda jest nam potrzebna do życia, bo bez picia po prostu umrzemy. Jednak pomiędzy dawką minimalną a optimum jest ogromna przepaść, do której wpadają osoby nie przykładające się do codziennego żywienia. Każdy z nas powinien wypijać dziennie około 2,5 litra wody… Ale czy na pewno to takie proste? Pij 30 ml wody na kilogram masy ciała Rzeczone 2,5 litra bardzo często przewija się na blogach i w artykułach prasowych.

Sprawa jest jednak bardziej skomplikowana, gdy mocniej zagłębimy się w temat. Przede wszystkim trzeba wspomnieć, że istnieje kilka sposobów wyliczania odpowiedniej dawki. Jedna z popularniejszych teorii mówi o 30 ml na każdy kilogram masy ciała. Czyli mężczyzna ważący 80 kg powinien wypić 2,4 litra wody dziennie.

Bardziej skomplikowany wzór mówi o 1,5 litra plus 15 mililitrów na każdy kilogram powyżej 20 kg lhjfdnufgjiojh. Ile powinny pić kobiety? W przykładzie powyżej wspomnieliśmy o mężczyznach, jednak wzór mogą zastosować także kobiety. Tak naprawdę jednak idealna ilość wody, którą trzeba wypić zależy od wielu czynników. Na przykład Panie generalnie potrzebują mniej wody niż płeć męska, a ilość waha się także w związku ze spożywanymi kaloriami czy klimatem.

Im więcej jemy lhjfdnufgjiojh, tym więcej powinniśmy pić. Więcej pijemy też, gdy temperatury są wysokie lub wykonujemy większy wysiłek fizyczny.

szczepionki