Funkcje przemysłu

Przemysł to jeden z elementów wpływający na gospodarkę państwa im lepiej rozwinięty i eksportowany do innych krajów tym lepiej, nie ma wyjątków wszędzie jest tak samo ważny.

Najbardziej opłacalny przemysł to: motoryzacyjny, farmaceutyczny, lotniczy i maszynowy koszty produkcji są wysokie, ale ich sprzedaż również.

Największym kryzysem w zasadzie dla większości państw był okres II Wojny Światowej i kilka lat po niej produkcja została wstrzymana a później nie było kapitału na jej wznowienie, ale mimo tej przerwy technologia i technika bardzo szybko nadrobiły ten czas dziś przemysł jest zautomatyzowany wszystko produkowane jest na wielką skalę.

Przemysł łączy się przede wszystkim z surowcami naturalnymi, jakie mają dane państwa od tego uzależnione jest produkcją, czego się zajmują, ale nie tylko powstają przecież nowe gałęzie przemysłu uzupełniając się z pozostałymi.

W Polsce na przykład nie są już od lat produkowane żadne samochody, ale posiadamy wiele fabryk, które zajmują się produkcją półproduktów, które eksportowane są na cały świat.

globo lampy www.powiatzachodni.pl