Dlaczego kocyki minky są tak popularne?

Jeżeli zaczniemy poszukiwać informacji na temat tego, jak powinna wyglądać wyprawka dla niemowlaka, to szybko przekonamy się, że wśród wielu propozycji bardzo często będą się pojawiały kocyki minky. To oznacza, że wielu rodziców jest z nich zadowolonych i właściwie nie wyobraża sobie, aby takiego kocyka nie było na wyposażeniu dziecka. Jak to się dzieje, że to właśnie ten konkretny rodzaj kocyka znalazł takie miejsce w sercu rodziców, że polecają go sobie nawzajem jako konieczną rzecz, jeśli tylko mamy małe dziecko? Warto zobaczyć, co takiego oferuje nam taki kocyk minky.

Czym jest?

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że minky to materiał, który jest przyjemny w dotyku i miękki. Chociaż jest to rodzaj polaru, to jednak prezentuje się lepiej i przyjemniej, a fakt, że składa się z włókien poliestrowych cieńszych niż ludzki włos, sprawia że zyskuje on niesamowite właściwości, których praktycznie nie mamy przy zwyczajnym polarze. Dlatego też warto mu się dokładniej przyjrzeć.

Przede wszystkim kocyki minky są przyjemne w dotyku, miękkie, trwałe, elastyczne, a co najważniejsze z jednej strony jako polar świetnie grzeją, a więc idealnie sprawdzą się zimą, a z drugiej są oddychające, a więc przy wyższych temperaturach będziemy mieli pewność, że nie przegrzejemy dziecka. Przez to, świetnie sprawdzają się o każdej porze roku. Dodatkowo są kolorowe, a to oznacza, że idealnie będą pasowały do naszego dziecka i będziemy mogli je dobrać w taki sposób, aby kolorystycznie uzupełniały się z wyglądem wózka czy łóżeczka.

Co jeszcze zyskujemy?

Warto wiedzieć, że kocyków minky się nie prasuje, a to oznacza, że nawet po wypraniu prezentują się one wspaniale i od razu możemy ich używać. Dodatkowo bardzo szybko wysychają, co z pewnością jest niezwykle ważne przy małych dzieciach, które szybko potrafią zabrudzić siebie i wszystko dookoła. Poza tym warto pamiętać, że tkanina ta jest bardzo wytrzymała, a to oznacza, że bez najmniejszych problemów, będziemy mogli z niej korzystać nawet przez kilka lat i nic złego nie będzie się z nią działo.

O tym jak wspaniała jest tkanina minky możemy się przekonać, zdając sobie sprawę z faktu, że wykonywane są z niej nie tylko kocyki, ale również czapki i kominy, co zimą pozwala nam na odpowiednią ochronę dziecka przed chłodem, jednocześnie otulając je miękkim materiałem, który idealnie będzie przylegał do jego skóry. Warto zobaczyć jak prezentują się kocyki minky. Może się okazać, że jeśli raz ich dotkniemy i poczujemy jakie są miękkie, nie będziemy już chcieli używać żadnych innych.

Smarwatche dziecięce www.kronen-klasmann.pl